Konserwator na lody tradycyjne – rozkręcamy mobilny biznes!
Mobilne punkty gastronomiczne nie bez przyczyny zdobywają coraz większą popularność i uznanie. Klienci cenią je za dostępność i oryginalność, natomiast przedsiębiorcy widzą potencjał drzemiący w rowerach i wózkach gastronomicznych, które są mobilne i modułowe. Ów pojazdy są już coraz bardziej kojarzone ze sprzedawaniem jedzenia i całe szczęście! Czasy, gdy jedzenie „na ulicy” było źle odbierane, już dawno minęły! Handel obwoźny oferuje naprawdę szerokie spektrum produktów – kawę, lemoniadę, hot-dogi, naleśniki czy lody. W zasadzie to właściciela ogranicza tylko jego kreatywność! Wspomniana już wcześniej modułowość sprawia, że w każdej chwili można się przebranżowić i oferować lody latem, a zimą na przykład naleśniki.
Wózki gastronomiczne są jednak najbardziej znane z tego, że sprzedaje się z nich lody w czasie lata. Gdy rozmawiamy z klientami czy osobami z branży gastronomicznej, zazwyczaj w pewnym momencie w dyskusji pojawia się temat konserwatorów do lodów. Czym one tak właściwie są? Czym się różnią od standardowych witryn mroźniczych? Czy będąc właścicielem wózka gastronomicznego i chcąc sprzedawać lody, konserwator na lody jest nam niezbędny?
Dzisiejszy artykuł poświęcimy zatem specyfikacji konserwatorów na lody. Przedstawimy podstawowe różnice oraz właściwie „z czym to się je”. Zapraszamy!
Konserwator do lodów – czym tak właściwie jest?
W większości przypadków konserwatory do lodów to konstrukcje oparte na czynniku chłodzącym, np. R134A, parowniku, sprężarce i skraplaczu. Sposób działania jest dokładnie taki sam jak w domowych zamrażarkach, czy innych sprzętach tego typu. Są to zatem „pojemniki” lub inaczej zamrażarki skrzyniowe, które umieszczone w naszym wózku gastronomicznym, przechowują i utrzymują w prawidłowej temperaturze lody, które sprzedajemy.
Czy różnią się one od siebie czymś szczególnym? Warto wiedzieć, zwłaszcza, jeśli chcemy prowadzić biznes „mobilnych lodów”, że istnieją różne rodzaje zamrażarek. Aspekty, którymi się różnią to przede wszystkim ich przeznaczenie, jakość wykonania, klasa energetyczna czy zdolność mrożenia wyrażona w kg/24h. Zamrażarki skrzyniowe które oferujemy w Foodbike również w postaci konserwatorów do lodów, posiadają bardzo wysoki współczynnik mrożenia, wynoszący nawet 40kg/24h. Jest to bardzo dobry wynik w porównaniu z marketowymi urządzeniami. Nasze maszyny produkowane są z długoletnim przeznaczeniem przemysłowym, posiadają wzmocniony kompresor i bardziej wydajny układ odprowadzający ciepło. Dzięki takim cechom nie trzeba się obawiać, że nasz biznes z mobilnymi lodami będzie awaryjny.
Wózek gastronomiczny z lodami – jak to wygląda w praktyce?
Jeżeli wyobrażasz sobie, że mobilne lody to wózek gastronomiczny z zamrażarką z wyciętymi otworami, jesteś w błędzie. Niezależnie, czy to wózek, czy rower gastronomiczny, wyposażony jest on w profesjonalny konserwator do lodów. Ów konserwator posiada pokrywę, a nawet korpus wykonany z blachy nierdzewnej, nadającej całemu urządzeniu elegancki charakter, idealnie wpasowujący się w stylistykę nowoczesnych i klasycznych lodziarni. Dodatkowo, w celu zachowania odpowiedniej cyrkulacji powietrza w komorze, a co za tym idzie równomiernej konserwacji lodów, zamontowane jest urządzenie, wymuszające jego obieg. Czyszczenie konserwatora ułatwia spust wody na dnie komory. Jest to bardzo duże udogodnienie, gdy nadchodzi pora mycia komory z resztek produktów. Również mając na uwadze różne typy produktów, takie jak sorbety, czy lody naturalne na mleku, nasze urządzenia posiadają sterownik elektroniczny temperatury, w zakresie od -10 do -21 °C.
Szczelność konserwatorów na lody, czyli zabezpieczenia przed nadmierną utratą ciepła
Jak zabezpieczamy nasze urządzenia przed nadmierną utratą ciepła z powodu otworów w pokrywie? Otóż, w naszych konserwatorach na lody montujemy specjalne włoskie pokrywki, które nie tylko dobrze wyglądają, ale pełnią funkcję termosu. Osadza się je na specjalnych wkładach, które jednocześnie oddzielają ścianę pokrywy od pojemników cylindrycznych, w których przetrzymuje się lody. Wszystkie elementy wykonane są ze stali kwasoodpornej 304, dzięki czemu utrzymanie czystości jest bardzo łatwe.
Czy można wywiercić otwory w zwykłej marketowej zamrażarce? Oczywiście, że można, ale czy będzie ona funkcjonować prawidłowo? Tego nikt nie zagwarantuje, a strata paru kilogramów lodów, i brak możliwości handlu przez pozorne oszczędności, może odbić się podwójnie.
Biznes z mobilnymi lodami – mrozi z wrażenia!
Wybór profesjonalnych, nierdzewnych konserwatorów na lody to pewna inwestycja na lata. Foodbike oferuje najwyższej jakości sprzęt, dzięki któremu każdy przedsiębiorca będzie mógł rozkręcić swój biznes. Dobrze wyposażony wózek gastronomiczny to podstawa! Staramy się, aby nasze wózki i rowery spełniały najwyższe standardy jakości i estetyki, ponieważ wiemy, że kwestia wizualna odgrywa również bardzo ważną rolę.
Biznes z lodami to żyła złota, szczególnie w okresie letnim. W połączeniu z mobilnymi punktami gastronomicznymi, które są w Polsce coraz bardziej popularne, tworzy się naprawdę dobrze prosperująca firma. To, na co z pewnością musi postawić przedsiębiorca, który chce rozkręcić swój mobilny biznes z lodami to przede wszystkim jakość, zarówno produktu, który oferujemy, jak i wyposażenia, w które inwestujemy. Zaczynając od wyboru wózka gastronomicznego i konserwatorów, a kończąc na wyborze składników do naszych tradycyjnie produkowanych lodów. Jedno jest pewne – dobrze przemyślane inwestycje zawsze procentują na przyszłość. Zadowolony klient, uraczony smakiem naszych lodów, wróci, a może nawet przyprowadzi swoich znajomych!