Mobilny punkt gastronomiczny – przyszłość gastronomii?

Wiele naszych tekstów poświęciliśmy już mobilnym punktom gastronomicznym jako nowej przyszłości gastronomii. Tak zwana mobilna gastronomia cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród przedsiębiorców, jak i wśród klientów. Cały czas udowadniamy, że jest to świetny sposób na własny biznes, a jego ogromnym atutem jest niski próg wejścia w inwestycję. Można zapytać, skąd w nas pewność, że taki wybór oznacza sukces? Dzisiaj przyjrzymy się innym zaletom tego typu gastronomii, które utwierdzają nas w tym przekonaniu. Zapraszamy!

Przede wszystkim, podchodząc do tematu jak normalni ludzie, a nie zaangażowani w ten biznes przedsiębiorcy, musimy przyznać, że bardzo silnym atutem pojazdów gastronomicznych jest to, że wzbudzają one ciekawość i zainteresowanie na ulicach. W Polsce nie są jeszcze tak bardzo popularne jak w innych krajach Europy, więc każdy rower czy riksza gastronomiczna przyciąga spojrzenia przechodniów. Im bardziej oryginalny i designerski nasz biznes gastronomiczny, tym lepiej. Obecnie można pozwolić sobie na naprawdę ciekawe spersonalizowanie swojego pojazdu. Możemy na tym polu popisać się inwencją twórczą. Na przykład Foodbike ma w swojej ofercie malowanie proszkowe oraz nadruki na folii. Malowanie może być na dowolny wybrany przez właściciela kolor przewodni, natomiast jeżeli chodzi o folię - wówczas projektujemy cały wizualny koncept i po prostu oklejamy sprzęt.

Aspekt wizualny jest nieprawdopodobnie ważny, ponieważ w wyglądzie drzemie ukryty reklamowy potencjał. Nie możemy polegać tylko na tym, że mamy rikszę gastronomiczną lub rower do lodów. Jak już wspominaliśmy, coraz więcej pojazdów gastronomicznych pojawia się na polskich ulicach i w parkach. W pewnym momencie trzeba postawić na wyróżniające się na tle innych elementy i najlepiej zrobić to gdy tylko mamy taką możliwość!

Riksza, a może rower gastronomiczny – własny biznes gastronomiczny na kółkach

Biorąc pod uwagę to, co dzieję się na rynku, postawienie na pojazdy gastronomiczne to nie jest już inwestycja o wysokim progu ryzyka. Od kilku lat mobilna gastronomia udowadnia, że jest wiele warta i staje się poważnym rywalem dla stacjonarnych lokali. Wpływ na to przede wszystkim mają klienci, którzy coraz częściej wybierają jedzenie na dworze. Na szczęście minęły już czasy, gdy jedzenie „pod chmurką” było uznawane za coś gorszego jakościowo. Obecnie ludzie bardzo sobie cenią mobilność rowerów gastronomicznych, które mogą dojechać praktycznie wszędzie i w każdej chwili dostarczyć im wybrany posiłek.

Trzeba też przyznać, że ów mobilność jest też bardzo atrakcyjna dla przedsiębiorców. W niej także drzemie potencjał reklamowy, który można wykorzystać. Jeśli na przykład zainwestujemy w rowery do lodów, jednego dnia możemy odwiedzić bardzo dużo miejsc i dosłownie „gonić” potencjalnego klienta. Nie grozi nam też sytuacja, która dotyka wiele stacjonarnych restauracji – duża odległość od centrum miasta, nieciekawa lokalizacja, brak miejsc parkingowych dla klientów itp. Mobilna gastronomia pozwala na dowolne przemieszczanie się po mieście i podążanie za ludźmi. Jeśli w słoneczne dni wybierają oni parki – możemy zainstalować się w parku! Rower i riksza gastronomiczna wjedzie praktycznie wszędzie. Oczywiście jest to kwestią dogadania się z właścicielem danego terenu, ale „dla chcącego nic trudnego”. Prowadząc własny biznes gastronomiczny musimy pamiętać o tym, aby w każdej sytuacji szukać rozwiązań, a nie przeszkód!

Wózki, konserwatory i akcesoria: to znajdziesz w FoodBike.pl

Oczywiście, kwestie wizualne i mobilność to nadal nie jest gwarancja pełnego sukcesu. Co jeszcze trzeba dodać, aby nasza mobilna gastronomia przynosiła zyski, o jakich marzymy?

Otóż moc tkwi w szczegółach! W tym przypadku mamy na myśli wszystkie sprzęty i akcesoria, które mimo, że nie są widoczne na pierwszy rzut oka, są całym clue dobrze prosperującego biznesu! Bardzo ważne jest, aby już na początku swojej „gastronomicznej drogi” stawiać na sprzęt najwyższej jakości i dobrze znać asortyment, jakiego potrzebujemy. Własny biznes gastronomiczny wymaga od jego właściciela ciągłego poszerzania swojej wiedzy. Musi on orientować się nie tylko w przepisach jakie obowiązują mobilną gastronomię i wymaganiach, jakie musi spełniać, ale także w nowinkach z branży. Pojazdy gastronomiczne i dedykowane im akcesoria muszą być kompatybilne zarówno użytkowo, jak i wizualnie. Z kolei to, jakie wyposażenie wybieramy, w dużej mierze decyduje o jakości naszego produktu. Począwszy od rowerów gastronomicznych i konserwatorów na lody, a kończąc na wafelkach do lodów i słomkach do napojów. Wszystko ma określone znaczenie!

W Foodbike - u producenta wózków gastronomicznych, prócz pojazdów gastronomicznych, oferujemy także akcesoria takie jak kuwety cylindryczne i okrągłe pokrywki do tradycyjnych konserwatorów na lody. Stale powiększamy naszą ofertę i udoskonalamy swój sprzęt. Dzięki temu, że jesteśmy na bieżąco z nowinkami technologicznymi na rynku, nasze wózki i rowery gastronomiczne, tak jak wszelkie inne gadżety, spełniają potrzeby nawet bardzo wymagających klientów.

Mamy nadzieję, że powyższe argumenty przekonały wszystkich sceptyków do zmiany zdania. Oczywiście, mobilna gastronomia, jak każdy inny biznes posiada też wiele skomplikowanych kwestii, które nie brzmią już tak kolorowo. Jednak niezaprzeczalnie jest to gałąź gastronomii z ogromnym potencjałem, który warto dobrze wykorzystać!

Update cookies preferences